DAR JMÉNEM ŽIVOT - Láskyplné šíření
226
post-template-default,single,single-post,postid-226,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-16.8,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.5.2,vc_responsive

DAR JMÉNEM ŽIVOT

Při narození jsme dostali obrovský dar – dar jménem život. Je neskutečné, jak tento život je rozmanitý a když začneme vnímat jeho krásy, tak to vše začneme cítit. Tu spojitost s každým a se vším.

Při různých událostech, jako jsou narozeniny, různé oslavy dostáváme během života různé dárky, z kterých se především radujeme a dělají nám radost.  Položme si otázku – radujeme se ze života, z toho největšího daru, který jsme obdrželi, tak stejně, jako z těch různých dárků, které dostáváme? Radujeme se ze života, z toho, co nám přináší? Podle mě je smyslem života objevit v sobě RADOST. Uvědomovat si, těšit se a být vděčný za všechno, co máme. Pokud se zaměřujeme na radost, tak život nám do života dá spoustu příležitostí na to, abychom se radovali ještě víc. A naopak – pokud si stěžujeme, život nám přinese ještě více situací, na které si můžeme stěžovat.

Už jenom to, když ráno vstaneme je obrovský zázrak. Probuzením do nového dne získáváme příležitost k tomu, abychom si náš život udělali lepším a je jen a jen na nás, zda tuto příležitost využijeme. Skutečnost, že máme oči, kterými vidíme, uši, díky kterým můžeme rozeznávat různé zvuky. Ruky, nohy prostřednictvím kterých můžeme chodit, vykonávat pomocí rukou všechny věci, které zrovna potřebujeme. Důležité je začít od těchto uvědomění. Je spoustu lidí na světě, kteří nejsou zdraví, neslouží jim např. nohy a my je máme, každý den je využíváme a neuvědomujeme si tento obrovský důvod k tomu, abychom byli vděční a radovali se z toho.

Zanechme různá obviňování ostatních, neodpuštění, výčitek, ukazováním prstem TY, TY, TY, ale ponořme se do sebe a začněme ukazovat na JÁ, JÁ, JÁ. Tím se nám obrovsky uleví a opadne z nás ta nálož jménem zášť, nenávist, obviňování, strach.

Žíjme v souladu s přírodou, ostatními, sami se sebou a začněme pozornost zaměřovat na náš život, na vděčnost, že můžeme žít, dýchat, být a objevujme krásy daru jménem ŽIVOT.

Se vší úctou a pokorou ke každému z vás, Míša

Žádné komentáře

Okomentovat