Ledová koupel aneb Wim Hofova metoda - Láskyplné šíření
204
post-template-default,single,single-post,postid-204,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-16.8,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.5.2,vc_responsive

Ledová koupel aneb Wim Hofova metoda

Už nějakou dobu jsem měla v sobě myšlenku, jak můžu na sobě ještě více pracovat. Vyléčit stará bolístka, více se ponořit do svého nitra a dělat věci jinak. Posouvat své hranice komfortu dál a dál. Pokud člověk žádá a je odpovědím otevřen, odpověď se vždy dostaví. A tak to bylo i v mém případě. Vesmír mi seslal do cesty Wim Hof method. O metodě jsem se dozvěděla prostřednictvím článků dvou absolventek tohoto kurzu a okamžitě upoutaly mou pozornost.

Další synchronicita Vesmíru byla ta, že na mě na internetu „vyskočil“ kurz této metody. Neváhala jsem a hned jsem se přihlásila. Byla to pro mě obrovská výzva – ponořit se do bazénu s ledem a vydržet v něm 2 minuty.

 

„Chlad je úžasné zrcadlo toho, co uvnitř sebe máme – zrcadlo všeho krásného i méně krásného.“

 

V čem vlastně tato metoda spočívá? V češtině Wim Hofova metoda, je systém Holanďana Wim Hofa, který drží více jak 26 Guinnessových rekordů většinou ve spojitosti s extrémními teplotami. Čím je tato metoda zajímava? Je unikátní kombinací tří pilířů:

1.) cvičení dechu

2.) postupného vystavování se chladu

3.) nastavení myšlení

Prostřednictvím těchto tří pilířů, dokáže WHM pomoci při redukci stresu, zvyšování hladiny energie, duševní klid, vyrovnanost, ale také výkonnost, psychiku – práce na sobě a postupné dosahování cílů, sportovní výsledky.

Přibližně týden před kurzem mě napadlo se začít na kurz připravovat. Musím výrazně podotknout, že já, studená voda a chlad, absolutně nešlo k sobě. Byla jsem vždy milovníkem opravdu horké sprchy a vlezení do 28°C vody, bylo pro mě opravdu obtížné. Představa ledové koupele mě opravdu děsila, ale na jednu stranu jsem se snažila nedávat přílišnou pozornost tomuto strachu. Uvnitř jsem věděla, že to zvládnu. Pracovala jsem se svou myslí tak, abych v sobě vyvolala pozitivní pocity a na kurz jsem se na jednu stranu těšila. Na druhou stranu můj respekt k ledu byl obrovský.

 

V den kurzu jsem byla super naladěna, ale pořád se hlásil strach z toho, jak to zvládnu. Energie účastníků kurzu, i instruktorů byla krásná, tak jsem se dokázala uvolnit. První jsme se ponořili do teorie WHM, udělali si rozcvičku a „hurá“ do vody. A dostavil se strach….

Namlouval mi, že to nedám, že na to nemám. Ostatní to dají v pohodě, ale ty? Myšlenkové pochody v jednu chvíli nešly vypnout. Chvilkami jsem chtěla zpanikařit. Nastal okamžik, na který jsem si myslela, že jsem se aspoň trochu prostřednictvím domácích spršek připravila… Ne, nepřipravila.

Srdce se mi neskutečně rozbušilo a myslela jsem, že uteču. Nakonec jsem se do ledové vody s ledem ponořila… V prvních vteřinách se mi chtělo neskutečně brečet…Přišla ke mně v tu chvíli odpověď na mou otázku, kterou jsem chtěla znát – na čem mám ještě zapracovat, abych se měla více ráda, více se ponořila do svého nitra a byla více ve spojení sama se sebou?

Ta „ledovost“ mi odzrcadlila mé zranění, všechnu tu bolest, kterou jsem sama na sebe uvalila za celý život, kdy jsem se neměla ráda a nebrala se taková, jaká jsem. Každá má buňka zacítila tu bolest. Byl to tak silný okamžik, který se nedá slovami dostatečně popsat.

Potom, co toto uvědomění mé bolesti odeznilo, tak hlásek srdce mi našeptávat, ať se uvolním, ale nešlo to…má mysl se začala soustředit na bolest dolních končetin. Nicméně 2 minuty jsem zvládla a měla jsem ze sebe obrovskou radost. Díky této situaci jsem si opět uvědomila, že mysl je úžasný nástroj a když ji začneme využívat  ve svůj prospěch, tak dokáže udělat z nemožného možné. Je to jen a jen v nás. Zároveň jsem si opět potvrdila, že pokud na něco potřebuji znát odpověď – vždy zaručeně přijde. Taky jsem pochopila, že toto je pouze začátek na další práce na sobě prostřednictvím WHM.

Co mi tedy kurz dal?

  • odpověď na to, jak více se můžu do svého nitra ponořit
  • ukázal mi, jak je vlastně život jednoduchý – využitím našeho dechu můžeme toho hodně změnit a nemusíme složitě hledat odpovědi tam někde venku, stačí využít přirozenost našeho dechu
  • uvědomění, že nejsem v tom sama „být divná“ a existuje spousta podobně naladěných lidí
  • taky to, že všechny ty strašidelné scénáře naší mysli nejsou zase až tak strašidelné a hrůzostrašné, ale když tento strach překonáme, tak zjistíme, že se vlastně nic nestalo a máme na mnohem mnohem víc než jen se nechat omezovat naší myslí
  • vždy se dostaví odpověď na to, co hledáme, když necháme otevřená vrátka odpovědím
  • jak jsem neměla ráda studenou vodu, tak si dopřávám aspoň 2x týdně ledovou spršku a teplou vodu už nemusím (jak se to krásně prohodilo)

Jsem za tuto zkušenost nesmírně vděčná a pokud někdo cítíte vnitřní impulz kurz WHM absolvovat, tak to udělejte.. Kurz mi pomohl otevřít nová vrátka na mé životní cestě sebepoznání.

Zde nechávám kontakt na lektory kurzu, kteří byli naprosto úžasní a patří jim obrovský DÍK.

 

Libor Mattuš: 1) FB profil, iam@libormattus.cz, 607 789 539.

Vítek Novotný: 1) FB profil, novotny.vitek@gmail.com, 736 613 706.

 

S láskou Míša

 

Žádné komentáře

Okomentovat