(Ne) vědomí tvůrci - Láskyplné šíření
179
post-template-default,single,single-post,postid-179,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-16.8,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.5.2,vc_responsive

(Ne) vědomí tvůrci

Asi každý z nás zná to známé přísloví – každý  je strůjcem svého štěstí. Mám pocit, že se z tohoto přísloví stala určitá fráze, ale málo z nás jde do hloubky. Spoustu lidí se staví do rolí obětí svého života, mají pocit, že ti ostatní jim vytváří ony špatné podmínky, které se dějí v jejich životech. Hledáme tam venku a přílišnou pozorností na vnější podmínky v sobě udupáváme pravou podstatu nás samotných.

Všechno, co momentálně prožíváme, jsme si vytvořili my sami. Možná si mnozí říkáte, co to tady píšu za nesmysly. Já přece nemůžu za to, že mám práci, jakou mám, nemůžu za všechny ty dluhy, přece já nezavinil tu dopravní nehodu. Tímto musím oponovat – ano, všechny tyto podmínky jste si vytvořili prostřednictvím svým myšlenek a emocí.

Náš život se utváří podle toho, na co nejvíce myslíme. To, jak se cítíme – byť  špatně, či dobře – je k nám přitahováno prostřednictvím mocného zákona a to je Zákon přitažlivosti. Zákon přitažlivosti totiž nerozlišuje, zda myslíme na dobré či špatné. Nerozeznává to a na základě našich myšlenek a pocitů, to co vysíláme, nám taky do života přináší. Představme si sami sebe, jako magnet. Prostřednictvím toho, na co nejvíce myslíme, přitahujeme podobné věci. Takže ať už si toho jsme vědomí, či nikoliv, zákon přitažlivosti nám do života přináší přesně to, co vysíláme.

Úžasné ale je, že pokud si tuto skutečnost uvědomíme, přijmeme ji, tak si můžeme tvořit život přesně podle svých představ.

Pro lepší pochopení tohoto zákona doporučuji shlédnout úžasný dokument The secret – Tajemství. Tento film se stal nedílnou součástí mého života a pouštím si ho vždy, když je volná chvilka, a nebo jen jako kulisu. Opakování je matka moudrosti a pokaždé v něm najdu nové myšlenky, které si uvědomím. Tento film mi změnil úhel pohledu na život a díky němu, jsem si uvědomila spoustu věcí, a proto bych ho ráda s Vámi sdílela.

Máme v sobě spoustu přesvědčení, které jsme během života získali. Jak je vlastně vůbec možné, že tyto představy máme? Utvořily jsme si představy podle toho, co říkají lidé v našem okolí. Např. rodiče. Rodiče se podílejí na naší výchově a tím to začíná. Rodiče jsou pro děti bohové. Děti svým rodičům maximálně důvěřují, přejímají od nich obrovské množství věcí a do určitého věku přijímá vše, co se do něj vkládá a to se stává právě jeho součástí. Takže rodiče tvoří ne (vědomě) život dětí a vlastně, co je do něj vkládáno, takový pak má život. Takže když nejsme učení, že si tu svou realitu tvoříme, tam vznikají různá přesvědčení typu, že nejsme dost dobří, za všechny naše problému může okolí a ukazujeme na ostatní. Proto považuji za velmi důležité to, co  my rodiče do našich dětí vkládáme, protože děti jsou ta generace, která může přivést více dobra na tuto zemi a když každý rodič bude s láskou pečovat o vztah se svými dětmi, tak můžeme udělat ten náš život lepším, krásnějším <3

S láskou Míša

Žádné komentáře

Okomentovat